Transformers - Víc, než se zdá

Homepage

Orientace na webu a nástin mytologie Transformers

Zde bych rád probral některé rubriky tohoto webu a s jejich pomocí také vysvětlil, co všechno mytologie Transformers, sahající až do roku 1984, obsahuje.

Rubriky těchto stránek se vpodstatě dělí do dvou kategorií. Tou první je Menu – rubrika často obměňovatelná a aktualizovatelná, především do ní ale mohou vstupovat samotní čtenáři pomocí komentářů pod články. Vedle Novinek a Čtenářského blogu se tu budou vždy vyskytovat nějaké kategorie, které korespondují pouze s konkrétním obdobím (tzn. například rubrika s popisy epizod seriálu Transformers Animated tu bude maximálně do ukončení vysílání seriálu a pak se možná někam zálohuje).

Druhá kategorie, Témata, je pak spíše encyklopedická a snažím se v ní zachytit všechna důležitá fakta. Jak ovšem někteří možná víte, příběhy ze světa Transformers nelze házet do jednoho pytle. Od jedné vlny seriálů a komiksů operující v jednom totožném světě se totiž postupem času odvinulo několik dalších, které tento svět takzvaně „restartují“ a vedle nových postav do něj sice zasadí i některé původní, ale zase v jiném kontextu a s odlišnou charakteristikou (na příběhu započatém celovečerním filmem Transformers režiséra Michaela Baye se tento koncept vysvětluje asi nejlépe – vzal základní zápletku, klasické postavy, a všechny je bez jakýchkoliv souvislostí s předešlými událostmi ponořil do zcela nového světa).

A tak se tyto lišící se mytologické linky nazývají „univerza“. Tento pojem není oficiální, dovolil jsem si ho převzít z wiki stránek o Transformers transformers.wikia.com, které univerza dělí na Generation 1 (které ovšem zahrnuje i příběhy, které by mnoho fanoušků ke Generation 1 nepřidávalo, ale je tomu tak, protože tyto příběhy se stále odehrávají v tom samém světě), Robots in Disguise, Unicron Trilogy, Transformers Animated, a již zmíněné filmové univerzum odstartované filmem Michaela Baye z roku 2007. Tyto univerza se na tomto webu postupně dělí v rubrice Přehled Univerz, ve které se vedle jednotlivým popisům každého univerza přiřazuje i seznam prvků z jiných částí webu, které do něj patří. Ty jsou pak jednotlivě rozděleny do samostatných kategorií jako filmy, seriály nebo komiksy.

Sekce Postavy pak (jelikož dané charaktery se v jednotlivých univerzech často opakují) obsahuje vždy pouze jeden profil dané postavy s popisem, jak se lišila v jednotlivých světech. Například profil Optima Primea je velmi rozsáhlý, protože Optimus se vyskytuje ve všech univerzech.

Sekce Okolo Transformers se pak také snaží o zachycení důležitých událostí, tentokrát ale z toho reálného světa, dělí se tak na Herce, Tvůrce apod. - ovšem s výjimkou sekce Pojmy, která je pro celé encyklopedické chápání stránek velice podstatná. Totiž místo dlouhého vysvětlování daného pojmu v různých článcích stačí jen odkaz na článek celý zaměřený na daný pojem. Opět se tak vracíme k odkazu na Wikipedii.
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.