Transformers - Víc, než se zdá

Čtenářský blog

Robot Heroes - „Chyť je všechny“?

Rádi byste si založili vlastní sbírku svých oblíbených Transformerů, ale dostupné hračky se vám buďto nelíbí, nebo jsou na vás moc drahé? V tom případě by vás mohla zajímat nová série hraček Robot Heroes.

Robot Heroes doplnili sérii hraček stejného ražení Galactic Heroes a Superhero Squad, které obsahují postavičky z Hvězdných válek a marveláckých komiksů. Přestože jsou Robot Heroes už na první pohled spíše pro děti, stali se velice populární i mezi dospělými fanoušky Transformers, kteří by si své hrdiny zase jednou rádi nashromáždili.

Hned první jasnou výhodou, která vás asi trkne, je cena těchto figurek. Za jedno balení se dvěma asi 6 centimetrů vysokými hrdiny totiž zaplatíte asi 140 korun (alespoň já se s touto cifrou setkávám nejčastěji). Jednoduchými počty tak zjistíte, že jeden takový panďulák vás i s polovinou krabičky vyjde na sedmdesát korun, což podle mě není vůbec špatné.

Pokud ale chceme diskutovat o tom, zda-li je tato cena přijatelná či nikoliv, měli bychom znát kvalitu daného produktu a právě tady začínají Robot Heroes trošku pokulhávat. Každý panáček je totiž prostě a jednoduše z gumy, až byste při jeho ohmatání měli chuť strčit si ho do pouzdra pro případ, až se vám zase jednou nepodaří nějaký výkres v technickém kreslení nebo výtvarné výchově. Figurky mají navíc velice omezenou pohyblivost. U každé můžete otáčet celýma rukama v rameni, maximálně i pootočit hlavu (zřídka) a tím to končí. Pak je tu další věc, jejíž hodnota bude ale pro každého asi jiná – mě osobně tedy vůbec nevadí. Nejen že se totiž figurky nedokáží transformovat, ale navíc se nejedná ani o repliky skutečných postav. Čistě dětské zaměření kladlo designerům prakticky stejný cíl, jako těmž, kteří stojí za charaktery z nového seriálu Transformers Animated.

Každá z figurek je tak zachycením konkrétní postavy v jeho klasickém postoji, navíc s velice zvýrazněnými (radši se ani neodvažuji říct charakteristickými) rysy. Kola z automódu jsou například pro potřeby humanoidní postavičky někdy až přehnaně zmenšeny, naopak zase jiné části z alternativního módu, jako třeba zbraně, jsou vykresleny až do extrémů.

Z mého pohledu tak Robot Heroes určitě stojí za pozornost. Jelikož jsou ještě relativně novým produktem, dali by se vpodstatě přirovnat ke sběratelským figurkám z Pána prstenů (které jsou ale ručně malované, zalité do olova a každá stojí skoro dvě stovky :), u nichž je ale zase třeba podotknout, že i jejich kvalita už začíná postupně upadat (mít olověnou figurku Aragorna je fajn, mít jich 10 už je docela opruz). Moje obavy se tak vztahují spíše k budoucímu času, čímž bych chtěl poukázat na onu pokémonskou hlášku z nadpisu. Zatím Robot Heroes opravdu neurazí, nikomu se moc nevnucují, takže ani jejich odpůrci nemůžou moc brblat. Na pultech hračkářství se aktuálně vyskytují postavy pouze s designem původního seriálu a nového filmu, někde už jsem zahlédl dokonce kolekci z Beast Wars, ale pokud si Robot Heroes začnou postupem času hrát na ty již zmiňované Pokémony, kteří se nám v mládí vnucovali prostřednictvím karet, pogů a já nevím čeho ještě, a všichni jsme je prostě museli všechny mít, bude zle. Výrobci ale zatím nechávají hrozivého draka v podobě tisíců možných charakterů snadno převeditelných do těchto figurek, klidně spát. Až ale jednou v obchodě uvidíte vedle sebe hned tři různé verze X-Brawna z Robots in Disguise, poznáte, že je zle.

PS: Na své vlastí Hrdiny jsem narazil po úmorném dni procházení různých obchodů a hledání pořádného Transformera, přičemž jako poslední produkty s Transformers se v mé poslední zastávce válely pakl Grimlock – Shockwave a Rodimus Prime – Insecticon, a jelikož mě zrovna v tom okamžiku v kapse příšerně svrběly 3 kila, neváhal jsem. :)

A nelituji toho.

Václav "Thrawn" Urbánek

Poslední komentáře
28.03.2008 21:22:38: Mě celkem štve ten filmovej Megatron. Bay změnil na poslední chvíli design jeho tváře a všude je boh...
03.02.2008 19:38:03: Jinak, nedávno sem koupil další dva pakly, tentokrát s tematikou filmu. Bumblebee vs. Barricade a J...
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.