Transformers - Víc, než se zdá

Čtenářský blog

Transformers Headmasters

Co nebo kdo jsou Headmasteři? Mnoho lidí má v tomto trochu zmatek. Podívejme se tedy do minulosti na G1 seriály, kde se poprvé objevili. Popisuji zde jen animované seriály, samozřejmě, že v komiksech se jich později objevilo daleko více.
 
 
 
Transformers: Generation 1
V původním seriálu se objevili Headmasteři až v závěrečném trojdílu (čtvrtá řada). Tehdy Autoboti ztroskotali na planetě Nebulon a tam se také spřátelili s odbojem, který bojoval proti tyranovi – lordu Zarakovi. Aby ho dokázali porazit, předělal Spike některé Autoboty na Headmastery. Jejich hlavy nyní obývali členové Nehulínského odboje a Spikův syn Daniel, který byl při posledním souboji s Decepticony vážně raněn. Vzhledem k jejich přátelství byl vložen do hlavy Autobotky Arcee. Díky této změně získali Autoboti lepší reflexy a nové taktiky pro boj. Pokud se transformovali do vozidla, jejich hlava se odpojila a transformovala se do kybernetického obleku, kterým byl obalen lidský/nebulonský spolubojovník. Ten pak povětšinou pomáhal v řízení vozidla.

Poté co Zarak zjistil, že se Nebulonský odpor spojil s Autoboty v Headmastery, chytil Decepticony a po vzájemné dohodě vytvořil své vlastní Headmastery, ovládané jeho bojovníky. Aby však měli větší převahu, vyrobili i takzvané Targetmastery. Nyní Zarakovi technici obývali zbraně Decepticonů. To zapříčinilo, že zbraně mohly střílet a zaměřovat sami a byly tak přesnější v boji. Zanedlouho potom, byla vytvořena i Autobotská verze Targetmasterů s tím rozdílem, že zbraně nyní ovládali nejlepší střelci odboje.

Ve velkém finále Zarak postavil obrovského Scorponoka a ze sebe udělal Headmastera – jinými slovy organický mozek Scorponoka. Spike se stal také Headmasterem Autobota Cerebrose, který ovládal obrovské bojové město Fortress Maximus. Přikládám seznam. První je vždy jméno Transformera, v závorce je pak jeho lidský/nebulonský pilot a pak mód do kterého se transformuje.

Seznam Autobotích Headmasterů:
Fortress Maximus (Cerebros, Spike) – město/bojová stanice
Arcee (Daniel) – auto
Brainstorm (Arcana) - stíhačka
Chromedome (Stylor) - auto
Highbrow (Gort) - helikoptéra
Hardhead (Duros) - tank

Seznam Decepticoních Headmasterů:
Scorponok (Zarak) – město/škorpion
Mindwipe (Vorath) - netopýr
Skullcruncher (Grax) - aligátor
Weirdwolf (Monzo) - vlk
Apeface (Spasma) – stíhačka/gorila
Snapdragon (Krunk) – stíhačka/dinosaurus


Transformers: Headmasters
V japonské verzi, která navazuje na třetí řadu G1 a přeskakuje čtvrtou jako by neexistovala, jsou Headmasteři trochu něco jiného. Nebulos a jeho obyvatelé tu vůbec neexistují. Jedná se o Autoboty, kteří při válce opustili Cybertron a žili na vzdálené planetě Master, kde se vyvíjeli nezávisle na svých přátelích ze Cybertronu. Postavili si obrovská těla a sami se pak naučili transformovat do hlav a ovládat je. Jejich vůdce Fortress, měl létající pevnost jménem Maximus. Když se s ní spojil, transformovali se do robota s názvem Fortress Maximus. Zarak zde byl Transformer ne Nebulan a velel Decepticoním Headmasterům. Nakonec postavil obrovského škorpiona se kterým se spojil a prohlásil, že se od této doby nazývá Scorponok. Po smrti Galvatrona se stal Scorponok vůdcem všech Decepticonů.

Targetmasteři jsou zde zkušení bojovníci z planety Master, kteří mají malé robotí partnery schopné transformace do zbraní. Zde je seznam poměrně kratší a téměř totožný. Piloty zde nepíšu, protože žádní nejsou. Arcee se v této sérii nestala Headmasterem a místo toho začala dělat Fortressovi sekretářku.

Seznam Autobotích Headmasterů:
Fortress Maximus – město/bojová stanice
Chromedome – auto
Brainstorm – stíhačka
Highbrow – helikoptéra
Hardhead – tank

Seznam Decepticoních Headmasterů:
Scorponok – město/škorpion
Mindwipe – netopýr
Skullcruncher – aligátor
Weirdwolf - vlk


Doufám, že jsem trochu přispěl k pochopení toho, co jsou Headmasteři. Nedávno byl o jednoho udělán chabý pokus v Animated, ale jak sami víte moc dobře to nevypadalo. Pokud byste chtěli vidět Headmastery na vlastní oči, můžete si zde stáhnout závěrečnou trilogii z G1, kde se objevili:

04x01 - The Rebirth (Part 1)

04x02 - The Rebirth (Part 2)

04x03 - The Rebirth (Part 3)

CZ titulky jsou ke stažení zde:
 
 Jaroslav "Jorssk" Šálek
Žádné komentáře
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.