Transformers - Víc, než se zdá

Novinky

Příprava na Oscary a Transformers 2

Ještě než se letošní Oscaři rozjedou naplno, můžou se Transformers rozcvičit hned na několika menších oceněních. A Chybět nebude ani nějaké to info o očekávaných Transformers 2.

V první řadě tu je Shia LaBeouf, který si 10. února odnesl cenu BAFTA (britská akademie filmové a televizní tvorby) za „Nejnadějnější vycházející hvězdu“. A my samozřejmě nemůžeme jinak, než uznale souhlasit a Shiovi hezky popřát, protože s konkurenty jako Ellen Page nebo Siennou Miller to rozhodně neměl zrovna jednoduché.

Na Transformery nezapomněl ani šestý ročník cen za vizuální efekty (Visual Effects Society) a skládající roboti si odtud odnesli hned tři ocenění: Nejlepší film s vizuálními efekty, nejlepší modely a miniatury, nejlepší kompozice vizuálních efektů a nejlepší triková scéna roku, tu Transformers získali za dálniční souboj Optima a Bonecrushera, který si můžete připomenout v následujícím videu.


Teď už jen zbývá si pro pořádek oživit i nominace na samotné Oscary, pro Transformers celkem 3: Nejlepší střih zvukových efektů, nejlepší zvuk a nejlepší triky, přičemž věřím, že nejsem sám, kdo o transformaci poslední zmíněné nominace ve zlatého plešouna vůbec nepochybuje. :)
Přesvědčit se o tom můžeme již 24. února 2008.

Ve druhé polovině dnešní novinky se zaměříme na slibované informace o Transformers 2. Proto se znovu vrátíme na udílení cen Visual Effects Society, kde byl režisér Michael Bay zpovídán ohledně připravené dvojky. V následném rozhovoru nás ubezpečil, že všechno okolo projektu šlape jako hodinky a opět nás navnadil na vize využití spousty nových nápadů a obsazení ještě větší spousty nových robotů. Na otázku, zdali se v T2 objeví Dinoboti, přitom odpověděl poněkud vyhýbavě.

Prohlášení o dobrém průběhu natáčení navíc posiluje i nedávná zpráva o konečné dohodě amerických pisálků s hollywoodskými filmovými studii a ukončení tak stávky Cechu scénáristů. Pokud tedy všechno půjde tak hladce jako v tuto chvíli, Transformers 2 bychom se měli dočkat už onoho dříve ustanoveného data, čili 26. června 2009.
A možná i dřív. :)

Žádné komentáře
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.