Transformers - Víc, než se zdá

Novinky

Souhrn událostí #2

Uplynulý týden opět nezklamal a tak nám přináší nové info především okolo Transformers 2. Novinku sice předkládám s menším zpožděním, o to však bohatější na konečné info ohledně letošního předávání Oscarů.



18. 2.
V pondělí se na jednom americkém fóru nechal vyzpovídat hlavní scénárista Transformers 2 Roberto Orci. S otázkami ho nikdo nešetřil a tak jsme se mohli dozvědět pár zajímavých věcí. Můžeme se prý těšit například na víc prostoru věnovanému Decepticonům nebo že se s celkovým zaměřením snímku bude snažit víc zakořenit do klasického sci-fi. Naopak otázky okolo Cybertronu nechal vtipně bez komentáře. Letmo však nastínil, že bychom se ve druhém dílu mohli setkat s novými druhy Transformerů.

19. 2.
Přestože přidáním se k týmu červených dali Transformers na chvíli HD-DVD ve Válce formátů značnou převahu, nakonec přecejen vítězí Blu-Ray a vypadá to, že první díl tak vyjde i na něm. To se ale netýká jenom Transformers. Válka formátů oficiálně skončila ve prospěch Blu-Ray a všechna filmová studia se sjednotila pod září modrého paprsku. (V praxi to znamená, že kdo využil můj předvánoční typ na koupi Transformers v HD-DVD si teď může začít trhat vlasy.)

22. 2.
Nejen Transformers Animated se chystá vzít útokem komiksové stránky. Po komiksové verzi filmu a jeho prequelu IDW publishing vydá další svazek komiksových příběhů z filmového univerza. Už v dubnu za oceánem vyjde úzké pokračování filmu Transformers s názvem Reign of Starscream (Starscreamova vláda). Aby toho ale nebylo málo, přidám k páteční zprávě další nominaci pro Transformers, tentokrát prestižních amerických ocenění sci-fi, fantasy a hororu Saturn. Nominace jsou celkem dvě: nejlepší sfi-fi snímek a nejlepší vizuální efekty. Do rozdávání máme ale ještě času dost, ceremoniál proběhne až za 4 měsíce, tedy 24. června.

24. 2.
Někteří už možná víte, z jakého důvodu si rozdávání Oscarů neurvalo svou vlastní novinku. Ani jednu ze tří nominací se totiž ve zlatého sympaťáka transformovat nepodařilo. Nejlepší střih zvukových efektů a nejlepší zvuk Optimovi vyfoukl přímo před očima Greengrasův tajný agent ze snímku Bourneovo ultimátum, plešouna za triky pak ostudně převzal Zlatý kompas. Na to, že by ten ale měl mít lepší efekty než Transformers hned zapomeňte. Pánům z filmové akademie se na listině oceněných mít Michaela Baye asi prostě nehodilo. Nemůžeme jim to však mít za zlé. Těžko říct, jaký dopad by měli přímočaří, jednorázoví a jednolinijní roboti podle kresleného seriálu vliv na onu prestiž již 80. ročníku Oscarů. Postavit proti nim Zlatý kompas je ale hodně smutné.
Žádné komentáře
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.