Transformers - Víc, než se zdá

Novinky

Transformers 2: Co zatím víme

Ještě jsme nestačili ani pořádně strávit první příval velkých robotů z vesmíru a už se vášnivě diskutuje o dalším. A jelikož tento web vznikl až delší dobu po vydání prvních informací o Transformers 2, neškodilo by menší souhrnné info:

Tak na počátku bylo samozřejmě samotné rozhodnutí Transformers 2 natočit. Jistě však nemusím zdůrazňovat, že u pokračování k filmu, kterému se zatím podařilo vydělat téměř pětinásobek svého rozpočtu, opravdu nebylo moc nad čím přemýšlet. Jenže když už se velké razítko s tučným nápisem SCHVÁLENO začalo pomalu čvachtat v krvavě rudém inkoustu, objevil se jiný problém: stávka.

Ano. Hollywoodští režiséři, herci a scénáristé, lidé, kteří si zdánlivě nemají vůbec na co stěžovat, se rozhodli uspořádat stávku. Proč? Prachy, prachy, prachy. Den D pro všechna hollywoodská studia tím pádem nastává někdy v průběhu června roku 2008 a tak se producentům všech menších projektů kouří za patami, aby to všechno stihli. To ale jaksi bohužel nebude případ Transformerů, jelikož film minimálně na úrovni jedničky za půl roku opravdu nevykouzlíte, a tak zbývá jediná možnost – zahájit natáčení až po stávce.

Jenže... Když už se hlavouni ze studií vydali za režisérem Michaelem Bayem, naskytl se jim další problém. Míšu totiž trošku nakrklo, že má jeho životní dílo vyjít místo na Blu-Ray na HD-DVD. Zdali Bay jen rád dělá naschvály nebo už mu z té nekonečné války formátů začalo hrabat stejně jako mně, to nevím. Každopádně dal studiu na vybranou: buď vyjdou Transformers pouze na Blu-Ray (a samozřejmě DVD, ale ty už jsou přece dávno out) discích, nebo si na pokračování můžou najít jiného nejlepšího režiséra akčních filmů na světě. A to vypadá na práci pro chlapce z Paramount pictures. Obklíčili Baye u něj doma, přikovali ho na židli a na největší plazmovce co v tom baráku našli mu pustili film 300: Bitva u Thermopyl, právě nedávno vyšlý na HD-DVD discích. Po dvou hodinách zjevné vizuální extáze tedy Bay povolil a pod režii k filmu Transformers 2 se podškrábnul.

Zbývá tedy poslední otázka: Kdy bude premiéra? Předběžně to vypadá na datum 26. června 2009, což je sice období kvůli hollywoodské stávce poměrně vzdálené, na druhou stranu ale zdá se docela pevné. Avšak i toto vyvolává další otázky, tentokrát především z řad Bayových fanoušků. Jejich oblíbený režisér totiž kromě druhých Transformers připravuje i pár dalších projektů, v čele s herní adaptací Prince of Persia. Jak to tedy všechno stihne?

Na závěr ještě menší drobnost ohledně prvních Transformers, kolem kterých se stále něco děje. Nedávno se začalo ve světových IMAX kinech promítat značně delší a značně monumentálnější verze tohoto filmu. A přestože i my se můžeme jedním takovým sálem pochlubit, do našeho IMAX kina tato režisérská verze Transformerů bohužel nedorazí.


Žádné komentáře
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.