Transformers - Víc, než se zdá

Novinky

Transformers 2 už za rok!

Fanoušci loňského blockbusteru režiséra Michaela Baye o velkých robotech z vesmíru se můžou zaradovat. Pokud totiž nedojde k nějakým produkčním kotrmelcům nebo zádrhelům, pokračování hraných Transformers se dočkáme už za 365 dní. Proto by možná neškodilo pár informací o tom, jak postupuje natáčení.
 
První klapka druhých Transformerů s úplným názvem „Transformers: Revenge of the Fallen“ (Pomsta padlého) proběhla teprve nedávno, a tak zatím jediným zdrojem informací z natáčení jsou tuny rozklepaných videí se Shiou LaBeuofem nebo vytuněným Chevrolett Camaro alias Autobotem Bumblebeem (ten totiž nezahálí a z verze 2008 přesedlává na model 2012). Spousta zajímavého infa se však začala shromažďovat už před natáčením samotným:

Film bude opět režírovat Michael Bay, za scriptem opět stojí dvorní scénárista projektu Roberto Orici a v hlavních (lidských) rolích se opět objeví nejen ústřední dvojice Shia LaBeouf a Megan Fox, ale například i Josh Duhamel (William Lennox), Tyrese Gibson (Robert Epps) nebo John Turturo (agent Simmons). Nově je však ověřena účast hereček Teresy Palmer a Isabel Lucas, druhou zmiňovanu do projektu dostal samotný Steven Spielberg, který opět sídlí na pozici producenta, a její role by se měla točit okolo Sama (LaBeouf) momentálně studujícího na pennsylvánské univerzitě – že by Mikaela (Fox) dostala důvod k žárlivosti?

Pojďme se však zaměřit na tu nejzajímavější část, kterou jsou jistě noví Transformeři. Z pozice Decepticonů by hlavní roli měl podle všeho sehrát Starscream, který na konci prvního filmu opustil naši planetu, ovšem kdo má dobrou paměť ví, že zcela zatracený není osud ani Barricadea nebo Scorponoka, kteří se tak ve dvojce mohou vyskytovat. Ohledně nových Decepticonů se však asi nejvášnivěji rozebírá dost pravděpodobný nástup Constructiconů, skupiny Decepticonů, která se může přeskládat v obrovského Devasatora (až na to, že jméno Devastator už Bay použil v jedničce – heh, a že jednomu z Constructiconů tam také nechal useknout hlavu – heheh...). Přesto by však Devastator sám o sobě na plátně mohl být zajímavý a alespoň by tvůrcům Strážců vesmíru někdo konečně ukázal, jak se roboti mají pořádně skládat dohromady.

Velice pravděpodobný je také výskyt dvou nejvěrnějších Megatronových Decepticonů Soundwavea a Shockwavea, což na světlo vrací jeden ze starších spoilerů, že tihle dva se pomocí Matrice pokusí přivést svého pána opět k životu. Když si k tomu domyslíte onen podtitul „Revenge of the Fallen“ a fakt, že k natáčení byl pozván i dabér Autobota Jazze (který se v jedničce pro Megatrona mohl přetrhnout :), možná na tom něco bude.

Nesmíme však zapomínat na tom, že Michael Bay si libuje v nejrůznějších výmyslech a mystifikování fanoušků, proto jsem se rozhodl nejrůznější informace o ději schraňovat do -v blízké době jistě vzniknuvšího- profilu samotného filmu, který tedy v okurkové sezóně bude fungovat jako jakási schránka na spoilery. Ale zpět k podloženým informacím – vedle všech hrdinů z jedničky je jako posila Autobotů jistá pouze Autobotka Arcee, se kterou se počítalo právě před rokem, ale jaksi se jim tam „nevešla“. Jistý je i její automód – tedy motorka, která se už vloni slunila v hračkářstvích. Na její křiklavě růžový look už bych ale tolik nesázel.

Bay pak samozřejmě slibuje, že celý film bude mnohem větší, drsnější, výbušnější a dokonce i delší než jednička. Máme se prý těšit na mnohem víc nejrůznorodějších Transformerů a většímu prostoru jim věnovaném – Orici dokonce prohlásil, že se bude pokoušet zaměřit film více z toho jejich pohledu a přitlačit tak víc na sci-fi podstatu celého Bayova univerza. No uvidíme...
Žádné komentáře
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.