Transformers - Víc, než se zdá

Novinky

Transformers Animated se blíží

Ano, nová televizní série ze světa Transformers nám už pomalu klepe na dveře. Přestože totiž vysílání celého seriálu započne až někdy během ledna příštího roku, už 26 prosince ve 20:00 uvede Cartoon Network pilotní film sestavující se ze tří epizod.

A na co se můžeme těšit? Z prozatímních informací to vypadá na klasickou Transformers - narativní šablonu; Autoboti letí v Arše, napadnou je Decepticoni, načež všichni ztroskotají na Zemi. Navíc to vypadá, že se tvůrci seriálu nechali hojně inspirovat i Bayovým filmem. Stejně jako tam, i v seriálu se budou Decepticoni pravděpodobně shánět po Prajiskře. Podobnost s filmem je ale zjevná i u designu některých postav, například Bumblebee si od svého filmového kolegy vypůjčil černé závodní pruhy nebo Optimus Prime sklapovací bojovou roušku. O ostatních postavách už je však informací pomálu, a to přestože za oceánem se už pomalu začínají rýsovat první série hraček. Z Autobotů se tak kromě Optima, Bumblebeeho a Ratcheta, které znáte z filmu, můžete těšit například na Prowla, který byl docela odvážným krokem přeměněn ze standardního policejního auta na motorku, či méně známého Bulkheada. Pár rozmazaných siluet z titulního plakátu navíc naznačuje i přítomnost Dinobotů.

Z Decepticonů tu pak samozřejmě nemůže chybět Megatron (asi nejvíce se podobající svému G1 pradědečkovi) či Starscream. Fanouškům alespoň trochu zběhlých v původních transformeřích příbězích by pak mohly ještě něco říkat například postavy jako Soundwave, Shockwave nebo Laserbeak.

Abych řekl pravdu, z tohoto seriálu jsem poněkud na rozpacích. Spíš jsem čekal něco navazujícího na filmovou mytologii, protože zakládat v této době další dějové univerzum podle mě není zrovna nejmoudřejší. V otázce zda-li se těšit nebo netěšit by vám snad mohl pomoct první oficiální trailer, obsahující i super-cool vylepšenou verzi originální znělky, do které se ale budete muset chvíli zaposlouchat, než jí přijdete na chuť.


Obrázky: Autoboti , Decepticoni

Žádné komentáře
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.