Transformers - Víc, než se zdá

Novinky

Transformers na DVD hned ve třech provedeních!

Transformeři konečně zvedli zadky z pohodlných sedaček kinosálů, aby se mohli natáhnout u vašeho DVD přehrávače. Ale pozor na to, kterého si vyberete; je jich totiž zase víc, než se zdá.

Ano, na opakování aféry okolo Smrtonosné pasti 4.0, která je v České republice k dostání pouze v kinoverzi (raiting PG-13) můžete rovnou zapomenout, protože v případě Transformers se naši distributoři tentokrát ukázali v tom nejlepším světle. A pokud zatím nevíte jaká ze tří nabízených verzí by se nejlépe hodila pod váš vánoční stromeček, můžeme si je tu pěkně přiblížit:


S.E. 2DVD
Ze všech tří verzí nejlevnější (a dle mého názoru i celkově nejlepší, ale to vem čert :) je dvoudisková edice za 499 kč. Zatímco na prvním disku najdete film, navíc i s možností aktivování komentáře režiséra Michaela Baye, ten druhý vám nabídne opravdu pestrou paletu bonusů, včetně historie Transformerů nebo rozhovoru s výtvarníky ILM, kteří stáli za digitálními efekty. Kulišácky vymyšlená krabička vám navíc dá vybrat, jestli chcete na předním obalu Optima nebo Megatrona.
Foto.


S.B. (Steel Book Collector's Cover)
Pokud si ale spíš než v bonusech fetišisticky libujete v pěkných obalech, tak vás jistě zaujme o stovku dražší jednodisková verze, která sice navíc obsahuje jen ten Bayův komentář, celá je však ukryta ve sběratelské (to říkají oni) a docela elegantní plechové krabičce, jak už jsem napsal, za 599 kč.
Foto.


S.E. 2DVD (Optimus Prime Collector's)
Přestože je tato poslední edice jako stvořená pro správce fan stránek o Transformerech, při své děravé kapse jsem si na ní nechal raději zajít chuť. Jedná se o dvoudiskovou verzi, obsahově stejnou jako ta za půl tisíce, přece jen ale o dvě stovky dražší. Proč? Oba disky jsou totiž uloženy v cool skládací hračce Optima Primea. Za ty prachy ale nečekejte žádný baterkami poháněný zázrak od Hasbra, se kterým si budete montovat půl hodiny. Poměrně jednoduchá figurka se skládá jen kvůli omezenému prostoru v boxu a dva disky na jejích zádech dělají z Optima docela cvaldu.
699 kč; berte nebo nechte.

Foto.


S.E. 2HDD
Tak to by bylo info pro nás spodinu a teď ještě něco pro ty zámožnější, kteří se nechali zlákat válkou formátů mezi HD-DVD a Blu-Ray disky. Jak už jsem nedávno psal, na Blu-Ray Transformers nebudou. Paramount a Dream Works přešli k HD-DVD a tím skříply Modrý paprsek pěkně za koule. Na HD-DVD však Transformers jsou a z dovozu si je můžete objednat i na některých českých internetových prodejnách. Se stejnými bonusy jako u dvoudiskových DVD verzí avšak bez jakékoliv české podpory vás přijde zhruba na 1699 kč.
Foto.


Závěrem bych se rád zmínil ještě o jedné věci, ne tak důležité, abych o ní musel psát samostatný článek, ale určitě si zasluhující alespoň menší pozornost. Jedná se o český dabing, který obsahují všechny tři DVD edice. Ten je totiž poněkud zarážející, a to věřím i pro ty z vás, kteří jsou schopni český dabing akceptovat a neobracet oči v sloup při každé přemluvené větě. Dabing totiž udělal přesně to, čeho jsem se nejvíc obával; přeložil jména hlavních hrdinů. I když se tak třeba se Čmelákem, Šroubkem či Nárazníkem můžeme setkat i v dabingu původního seriálu, je přecejen rozdíl dabovat dětskou animovanou show než akční blockbuster. Nelze se tak divit, že pro dabéry byla takto přeložená jména poměrně matoucí a celkově se tak své role zhostili poněkud... odlehčeněji. Výsledkem tak je, že když někdy zavřu oči a poslouchám dialogy Transformerů v češtině, přísahal bych, že nemám puštěné DVD ale že se dívám na Minimax. Ošetřeny nezůstaly ani některé pojmy; z Autobotů se nějakým nepochopitelným způsobem stali Auboti, a AllSpark, pro kterou už se tak nějak ujalo slovo Prajiskra, se najednou říká Zážehnice (nejvtipnější na tom celém je, že při scéně, ve které se představují Decepticoni a je tedy zapotřebí titulků, byl text prostě bezmyšlenkovitě převzat z otitulkované verze filmu, která už obsahuje jak Prajiskru, tak originální jména). K hlasům pozemšťanů vpodstatě žádné výhrady nemám (až na nějaké ty výjimky, ve kterých se nemá cenu patlat), přesto bystřejší posluchače určitě zamrzí až příliš časté opakování stejných dabérů, a to i takových es, jako třeba Pavla Vondru nebo Petra Olivy.

Doprovodné foto: Amazon.com

Žádné komentáře
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.