Transformers - Víc, než se zdá

Témata


Z
de můžete najít všechny nějak tématicky zaměřené články pěkně pohromadě, nic víc :)

Až do premiéry filmu bude tento profil sloužit k přehledu spoilerů o něm. Než do něj tedy vstoupíte, dobře se rozmyslete, jestli místo možného vyzrazení děje nehledáte jen klasické filmové novinky. Film jinak bude mít premiéru 25. června 2009 a režírovat ho bude opět Michael Bay. Do hlavních rolí se vrací Shia LaBeouf, Megan Fox, John Turtorro či Josh Duhamel.
Vstup na vlastní nebezpečí!
 
Cool, cool, cool! Dneska prostě všechno musí být cool. Cool oblečení, cool kamarádi, dokonce i cool filmy. A konkrétně Transformers, film režiséra Michaela Baye rozhodně cool je. A aby byl ještě víc cool, potřebuje taky cool soundtrack, no ne?!
Tato čtyřdílná paperbacková série od společnosti IDW Publishing je komiksovou adaptací filmu Transformers režiséra Michaela Baye a dalo by se tak říct, že navazuje na dějově předcházející komiksovou sérii Transformers: The Movie Prequel.
Od Generation 1 se jedná o bezesporu nejúspěšnější dějové univerzum vůbec, které zařadilo Transformers opět do kurzu, přizpůsobilo je širšímu publiku a především se zasloužilo o vznik těchto stránek. :)
Už před počátkem času existovala Krychle. Nevíme, odkud pochází, ale dokáže stvořit světy a zaplnit je životem. Tak se zrodila naše rasa. Zprvu jsme žili v míru, ale každou obrovskou sílu chtějí někteří využít k dobru a jiní ke zlu. A tak začala válka. Válka, která zpustošila naši planetu a uvrhla ji do náruče smrti. A Krychle se ztratila v dalekých hlubinách vesmíru. Vydali jsme se napříč galaxií a doufali, že ji najdeme a zachráníme náš domov. Prohledávali jsme každou hvězdu, každý svět. A když se zdálo, že nadějím je konec, dozvěděli jsme se o objevu na neznámé planetě jménem Země.
Ale přišli jsme pozdě.“

Při každém novém kontaktu Autobotů s lidmi je zapotřebí někoho, kdo by působil jako most mezi oběma světy za účelem vzájemného porozumění. A ve většině případů je tímto elementem právě přátelský žluťásek Bumblebee.

Ještě nedávno by si většina z nás vybavila Shiu LaBeoufa tak maximálně jako nezkušeného poskoka Keanu Reevese z pekelné komiksové adaptace Constantine, či sprostého mladíka ze sci-fi Já, robot, pro změnu sekundujícího Willu Smithovi. Dnes je tomu ale už trochu jinak.

Ještě před pár lety by nikoho ani nenapadlo si tohoto krále akčních blockbusterů s Transformers nějak spojovat. Dnes už ale víme, že tento muž stál za největší propagační akcí těchto robotů od 80. let.

Decepticoni jsou jednoduše přesný opak Autobotů. Zlí, krutí, chamtiví, nenávistní, toužící ovládnout Cybertron, Zemi a jakýkoliv svět, který se jim dostane pod ruku. Vyvinuli se z vojenských strojů a uvalili tak Cybertron do několika tisíciletí Velké války s Autoboty.

Během ukončení Velké války se Predaconi stali novým druhem Decepticonů (v podstatě jsou to jejich potomci). Stejně jako jejich předkové, i oni museli žít pod dohledem Autobotů a Maximalů, jak kázal Pax Cybertronia.

1  
2  
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.