Transformers - Víc, než se zdá

Témata

Transformers Movie Adaptation (Tf 07)

Tato čtyřdílná paperbacková série od společnosti IDW Publishing je komiksovou adaptací filmu Transformers režiséra Michaela Baye a dalo by se tak říct, že navazuje na dějově předcházející komiksovou sérii Transformers: The Movie Prequel.
Jelikož se jedná o adaptaci filmu, nemá cenu se tu nějak rozepisovat o příběhu. Ten je ale přesto značně zjednodušen; spoustu scén a postav je vynecháno nebo změněno (z Bobby Bolivii se stal štíhlý afroameričan s účesem alá 70. léta jako vystřižený z nějaké epizody Starskyho a Hutche). Značnému zjednodušení podlehly i přechody do lokací, aby mohl příběh prostřednictvím obrázků hezky kmitat. Všechny tyto odpustky pak zamrzí asi nejvíc ve značně ochuzené závěrečné bitvě.

Najdou se tu však i věci navíc; například ve filmu jsme Decepticona Barricadea viděli naposled mihnout se na dálnici, a pak zmizel. V této komiksové adaptaci se však Barricade vrhá na Optima Primea hned po tom, co po dálniční honičce zneškodní Bonecrushera. Nemusím snad zdůrazňovat, že Barricade nebyl pro Optima žádnou výzvou. Fanoušci tohoto Decepticona se však nemusí bát, scénáristi měli jistě důvod, proč tuto scénu do filmu nedat a tak věřím, že se s Barricadem setkáme opět v Transformers 2.


Komiks Transformers Movie Adaptation spadá do dějového univerza Transformers Live Action Movie

 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.