Transformers - Víc, než se zdá

Témata

Transformers OST Soundtrack

Cool, cool, cool! Dneska prostě všechno musí být cool. Cool oblečení, cool kamarádi, dokonce i cool filmy. A konkrétně Transformers, film režiséra Michaela Baye rozhodně cool je. A aby byl ještě víc cool, potřebuje taky cool soundtrack, no ne?!
Ne, teď vážně; omlouvám se za tak nekompromisní naladění celého článku, ale už odjakživa moc nemusím soundtracky vyznávající obzvlášť v poslední době tak oblíbenou politiku „narvěme tam co nejznámější písničky, ať si to koupí co nejvíc lidí. Že to s filmem nemá nic společnýho vem čert“. A tak zatímco kulervoucí instrumentál Steva Jablonskyho jsme si mohli vychutnat tak akorát z dovozu (nebo v tom horším případě z torrentů), originální soundtrack (proto OST) s všudypřítomnými Linkin Park se na nás usmíval z každého pultu.

Ale ne, už se nebudu zmiňovat, jak neskutečně debilním způsobem se jejich "What I´we Done" rve do každého volného momentu filmu nebo jak celkově se mi ta písnička a styl její distribuce příčí :) . Kvůli tomu tento článek většina z vás určitě nečte, tak se tedy pojďme podívat na nějaká ta fakta.

Seznam skladeb:
1. "What I've Done" - Linkin Park (3:28)
2. "Doomsday Clock" - Smashing Pumpkins (3:44)
3. "This Moment" - Disturbed (3:05)
4. "Before It's Too Late (Sam and Mikaela's Theme)" - Goo Goo Dolls (3:06)
5. "Pretty Handsome Awkward" - The Used (3:35)
6. "Passion's Killing Floor" - HIM (5:10)
7. "What It Feels Like To Be A Ghost?" - Taking Back Sunday (3:42)
8. "Second To None" - Styles Of Beyond (3:07)
9. "End Of The World" - Armor For Sleep (4:10)
10. "Retina and the Sky" - Idiot Pilot (3:35)
11. "Technical Difficulties" - Julien-K (4:19)
12. "Transformers Theme" - MuteMath (2:46)

A tak abych tomuhle soundtracku zase nekřivdil, je pravda, že byť je výběr písniček opravdu pestrý, většina z nich si ve filmu uplatnění našla (v tomto případě můžeme do druhého rohu ringu poslat například soundtracky ke všem třem Spider-manům, kde se člověk ani nestačí divit, odkud kdo všechny ty písničky pobral). Vedle již zmíněných Linkinů vzpomeňme například na Smashing Pumpkins nenápadně, přesto velice účinně vyhrávající při akci Bumblebee vs. Brawl, o trošku hlučnější The Used při honičce Bumblebeeho a Barricadea nebo slaďák pro Sama a Mikaelu od Goo Goo Dolls. Zbytek songů pak buď hraje nenápadné křoví v pozadí nebo (aby se neřeklo) doprovázejí titulky a nebo – a teď to přijde, nejsou ve filmu vůbec, ale to už je jen minimální počet a na vyšší úroveň ho navíc staví několik celkem zajímavých předělávek původních fláků z Generation 1.


Transformers OST Soundtrack spadá do dějového univerza Transformers Live Action Movie
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.