Transformers - Víc, než se zdá

Témata

Nejsmysluplněji by se tento pojem dal přeložit asi jako „Cybertronská listina“. O její vznik se zásadně zasloužil Optimus Prime a především se jedná o synonymum pro konec Velké války.

Great War je sice pojem vyskytující se pouze v dějových liniích série Beast Era, ale prakticky se dá použít v každém universu – dokonce včetně toho, které s sebou přinesl film Transformers (07).
Epické housle při příchodu Autobotů na Zemi, hrůzu nahánějící sborový zpěv představující temné Decepticony nebo uvolňující rytmy šamanských bubnů doprovázející Sama při jeho pubertálních eskapádách u jezera...

Autoboti, tak si říká určitá skupina Transformerů vyznávající spravedlnost a svobodu (jednoduše jsou to Ti hodní) . V uskutečnění jejich ideálů jim však stojí zlí Decepticoni, což staví obě frakce do nekonečných konfliktů.

Od Primy přes Optima Primea až k Hot Roadovi. Tento magický talisman se odedávna předával z jednoho vůdce Autobotů na druhého. Přes svůj symbolický význam v sobě však uchovává i obrovské množství energie, neboť je v ní část Primuse.

Prajiskra, jinak také Krychle se anglicky řekne Allspark s tím, že slovo spark skutečně znamená jiskra, ale ve světě Transformers je to výraz pro jakousi duši nebo duchovní energii, pomocí které vdechl Primus život každému Transformerovi.

Člověk vymyslel Transformery a Transformeři vymysleli Dinoboty. - Ano, i tak by se dala shrnout podstata monstrózního robotického komanda, které je v největší nouzi vždy připraveno vyrazit a nakopat pár deceptikonských zadků.

Transformeři: to je přece oč tu běží. A kdo vlastně tedy jsou? Transformeři jsou živé cítící a myslící bytosti, stejně jako my, ovšem s tím rozdílem, že jejich fyziologický základ není organický, nýbrž robotický.

Jak probíhala Velká válka podle Michaela Baye a co v jeho podání vedlo Transformery na naši planetu? O tom vypravuje tato limitovaná komiksová série – dějově předcházející filmu.

Optimus Prime je nejen bezkonkurenčně nejznámější a nejoblíbenější Transformer na světě, ale navíc i jeden z největších symbolů americké popkultury (nejen) 80. let. V síle jeho dobrosrdečnosti, odvážnosti a odhodlání mu může konkurovat tak maximálně Mirek Dušín. Má-li doma nějaký fanoušek Transformers byť jenom jednu jejich hračku, téměř jistě je to právě Optimus.

1  
2  
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.