Transformers - Víc, než se zdá

Série 1

Stručné obsahy a odkazy ke zhlédnutí epizod první série seriálu Transformers Animated vysílané od 26. 12. 07 do 6. 4. 08.
(To ovšem neznamená, že bych se tu takto podrobně měl zaobírat všemi Tf seriály - spíš bych rád navnadil některé návštěvníky k hlubšímu prozkoumání aktuálního dění ve světě Transformers :)

Nejlepší epizoda první řady Transformers Animated?

Uprostřed pustého vesmíru se setkáváme s pracovní jednotkou Autobotů, která opravuje a udržuje vesmírné teleporty. Bumblebeeho, Prowla, Bulkheada a Ratcheta vede mladý Optimus Prime, který se stále nedokáže smířit s životem opravářského robota a chce alespoň jednou zažít nějaké pořádné dobrodružství.

A to se mu splní, když jeho posádka na jednom asteroidu nalezne Prajiskru, zdroj nepředstavitelné síly a stvořitel všech Transformerů. Takový nález je poměrně šokující, stejně tak, jako že se k Autobotům právě blíží bitevní loď Decepticonů, čili těch, kteří měli být již před staletími vyhubeni.

Družinu v decepticonském korábu vede lord Megatron a jeho pobočník Starscream. Megatron se na vlastní pěst vydá na palubu lodi Autobotů a pokusí se zmocnit Prajiskry. Zčásti díky Autobotům a zčásti díky pokusu o atentát zinscenovaný Starscreamem se Megatronův plán nezdaří a společně s Autoboty havaruje na neznámé planetě, Zemi. Zatímco loď Autobotů spadne do moře a její posádka se uloží do kriospánku, těžce poškozený Megatron dopadá na pole daleko od civilizace, kde ho objeví jeden malý chlapec.

O 50 let později se ocitáme v Deatroitu budoucnosti, který se stal světovým centrem pokroku díky profesorovi Isaacu Sumdacovi a jeho průkopnickému objevu využívání robotů. Při jednom z rutinních pokusů v jedné z jeho laboratoří po aplikaci nanobotů zmutuje šváb a začne extrémně rychle růst a požírat vše, co mu přijde do cesty a pro celé město se tak stane nositelem zkázy.

Youtube: Začněte zde
Download:
Transformers Animated Special Transform and Roll Out DSR XviD-ORENJi
(obsahuje i následující dvě epizody)

Policie si s přerostlým švábem neví vůbec rady a tak dochází k postupnému ničení města, které probudí z kriospánku Autoboty. Ti, byť trochu dezorientovaní, neváhají jednat, vezmou na sebe alternativní podobu několika policejních a jiných vozidel a rozhodnou se obyvatele této neznámé planety ochránit.

Díky týmové práci pod vedením Optima se jim zrůdu nakonec porazit podaří, Prowl je však smrtelně raněn a tak se všichni vrací do své lodi pod mořem. Nevědomky ale s sebou berou černého pasažéra, Bumblebee se totiž na povrchu spřátelil se Sari, poněkud hyperaktivní dcerou doktora Sumdaca. Při průzkumu lodi Sari objeví Prajiskru a ta vloží část své energie do jejího klíče, díky němuž nakonec zachrání Prowlův život.

Sari přemluví Autoboty, aby se vrátili na povrch, tam je lidé přijímají a oslavují jako hrdiny. Takováto nálada ale nebude mít dlouhého trvání, neboť se Starscream právě blíží k Zemi.

YouTube: Začněte zde

Z Autobotů se na Zemi stali nefalšovaní superhrdinové. Zachraňují lidi s hořících domů, bojují se zločinem a dokonce mají i svou vlastní „tajnou základnu“, opuštěnou továrnu doktora Sumdaca.

Malér na sebe ale nenechá dlouho čekat; Starscream se dostane na Zemi, zaútočí na vojenskou letku a vezme na sebe podobu jedné ze stíhaček. Poté zaútočí na město a zajme doktora Sumdaca, kapitána policie, starostu města a Bumblebeeho. Výměnou za jejich životy pak požaduje Prajiskru. Sari vymyslí plán, jak zajatce osvobodit. To se nakonec sice povede, ale pořád je tu Starscream, který se pachtí po Prajiskře. Ve finálním souboji je Starscream poražen a Optimus umírá. Sarin klíč má však mnohem větší sílu než si kdo myslel a probouzí tak Primeovu jiskru opět k životu.

Na konci toho všeho se opět setkáváme s doktorem Isaacem Sumdacem. Mužem, který před padesáti lety učinil objev, který znamenal začátek jeho robotického impéria. Kdo ví, zda-li by mu Autoboti odpustili, kdyby zjistili, že doktor ve své laboratoři uchovává jejich nejhrozivějšího nepřítele.

YouTube: Začněte zde

Posledni komentare
14.01.2009 15:08:33: JAK SE STARCREAM DOZVĚDĚL OTOM ŽE JE ALSPARK JE NA ZEMI?smiley${1}

Svůj pobyt na Zemi si každý z Autobotů užívá jinak. Zatímco Bumblebee se snaží ze svého statusu superstar vytěžit co nejvíc a Optimus se baví chytáním extravagantních superpadouchů, Bulkheadovi a Ratchetovi být středem pozornosti zrovna nevoní a Prowl je lidmi vyloženě otrávený, když sleduje, jak si vůbec neváží krás organického života, které ho natolik uchvátily.

Mezitím se ale schyluje k dalšímu problému, a to docela podstatnému. Příčinou Sariným dováděním s magickým klíčem v otcově laboratoři je k vědomí opět přiveden Megatron. Ten sice vpodstatě nemá funkční tělo, ale pomocí ovládnutí malých robotů a archivních záznamů zjistí, že to Starscream částečně stojí za jeho zmrzačením a že Autoboti střeží Prajiskru. Když se mu ji nepodaří lokalizovat, ovládne stroje v základně Autobotů a pokusí se je zlikvidovat. Ve finále ale Prowl využije několika bojových schopností, kterým se přiučil z naší přírody a stroje zastaví.

I když mu teď sice neublíží, on i ostatní Autoboti zatím vůbec netuší, kdo je proti nim poslal.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 04 - Home is Where the Spark is.avi

Posledni komentare
12.03.2009 18:33:02: JEŠTĚ ŽE SE AUTOBOTI NEDOZVĚDĚLI ŽE MÁ ISSAC SUMDAC VE SVÉ LABORATOŘ HLAVU MEGATRONA.
Autoboti se střetávají se svým historicky prvním lidským protivníkem. Tím je průmyslník Prometheus Black, mocný konkurent doktora Sumdaca, který ale místo robotiky dává přednost spíše rozvoji bioinženýrství. Aby kapitánovi deatroitské policie názorně předvedl, že jeho geneticky upravení lidé jsou mnohem užitečnější než pouhé stroje, jednoho svého vojáka dá při dobročinném zápasu do ringu s Bumblebeem. Monstrum připomínající pana Hydea sice ze začátku relativně poctivě vítězí, ale pak se vymkne kontrole a zastaven je až po zásahu všech Autobotů. Black tak přijde nejen o smlouvu s policií, ale i o všechny příspěvky na podporu výzkumu. Při jednom nezdařilém pokusu pak zmutuje ve tvora sršícího kyselinu, čímž si přivlastní jméno Meltdown (od slova tavit, čili pravděpodobně Tavič) a se svými novými schopnostmi se vydá pomstít se Issacu Sumdacovi.

I přes značné komplikace v podobě na scénu znovu vstupujícího „pana Hydea“ nebo faktu, že Blackova kyselina dokáže roztavit i autobotí pancíř, se Optimovi a ostatním nakonec podaří doktora Sumdaca zachránit a Promethea uvěznit ve sféře silového pole.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 05 - Meltdown.avi
Posledni komentare
12.03.2009 18:28:15: NOJO JAKO BY NA ZEMI NEBILO DOST PADOUCHŮ.

Autoboti by se rádi přiučili něčemu z naší historie a tak se rozhodnou to vzít opravdu „od Adama“ a navštíví městské prehistorické zoo s robotickými replikami dinosaurů. Jak už ale víme, Bulkhead je docela nešika a tak při exkurzy modely tří dinosaurů zdemoluje. Stroje jsou proto odvezeny do laboratoře doktora Isaaca na opravu, kde je jimi poměrně silně zaujat Megatron. Ten doktorovi namluví, že Autoboti jsou jeho přátelé, ale že by nerad, aby o něm zatím věděli. Isaac mu to zbaští i s navijákem a společně se svým novým kolegou začne vylepšovat modely dinosaurů, aby z nich nakonec udělal Dinoboty.

Mezitím odvádí Prowl Bulkheada na jeden malý neosídlený ostrov, kde se ho snaží naučit kontrole jeho pohybů. Jediným výsledkem však je zdecimování půlky lesa.

Dinoboti jsou slavnostně představeni široké veřejnosti, Megatron si ale neodpustil pár menších úprav a roboti tak začnou ničit celou zoo. Při následné bitvě s Autoboty pak opět značně figuruje Sarin klíč, který v Dinobotech probudí život – jiskru. Při dalších úpravách Megatron Grimlockovi a ostatním Dinobotům namluví, že Autoboti jsou zlí, což vyústí v další boj. Když už je ale bitva skoro prohraná, Bulkhead se rozhodne přijmout své vlastní já a udělá to, co umí nejlíp: hrubou silou z Dinobotů pořádně vymlátí duši. Ti jsou poté uvězněni kvůli dalším testům a úpravám, ale Autobotům něco nesedí. Konkrétně Prowl v nich cítí život – ví, že Sarin klíč s nimi něco udělal. Proto se nakonec s Bulkheadem (aniž by o tom věděli ostatní) rozhodne Dinoboty nechat žít na onom opuštěném ostrově, kde nikomu nemohou ublížit. V závěru epizody však zjišťujeme, že kromě sršení ohně umí Dinoboti ještě jeden trik.

A sice transformovat se do robotího módu.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 06 - Blast From the Past (HQ).avi

Posledni komentare
12.03.2009 18:41:13: TEN MEGATEON JE ALE PADOUCH.
Městem projíždí tajemné vozidlo. Ohrožuje civilisty, policii nechává daleko za sebou. Autoboti tak vyráží po jeho stopách, ale pouze Ratchet cítí, že tohle nebude žádná rutinní akce proti bezohlednému řidiči. A taky že ne. Ze záhadného auta se vyklube Decepticon Lockdown, kterého si najala bývalá Megatronova posádka, aby jim přivedl Autoboty zdánlivě zodpovědné za smrt jejich velitele. Zkušený lovec tak postupně všechny Autoboty přemůže, když ale dojde na Ratcheta, karta se obrátí a Lockdown mizí v troskách své vlastní lodi. Tak na věčně mrzutého Ratcheta jakoby konečně padá úleva, a nakonec se ani nebrání vyprávět Optimem tolik žádané příběhy z dob válek.

Ve speciálním flashbacku se pak setkáváme s Ratchetem ještě jako mladým vojákem uprostřed Velké války, kde se také poprvé střetává s Lockdownem. Ten ale vlastně není Decepticon v pravém slova smyslu, jako nájemný lovec se prostě oddává té dané frakci, která mu nabídne víc. Tentokrát si ho najal Megatron, aby pro něj dostal důležité dokumenty z Autobotky Arcee. Tu se nejdřív snaží bránit Ratchet a za poměrně krátkou dobu si k ní vytvoří i velice silný citový vztah. Aby se ale ony důležité informace nedostaly do rukou Decepticonů, je Ratchet nakonec donucen vymazat Arcee paměť.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 07 - Thrill of the Hunt.avi
Posledni komentare
30.05.2009 19:05:17: 1 VSPOMÍNKA.

Na scénu opět vstupuje Megatron, vyčkávající v soukromé laboratoři doktora Sumdaca, jenž si stále naivně myslí, že jeho plechový „přítel“ patří k Autobotům. Jak ale víme, je tomu přesně naopak a v dalším zásahu proti nim Megatron využije jednoho podřadného zlodějíčka a pomocí Sumdacova testovacího obleku, umožňujícího svému nositeli cestovat rychlostí několika set mil za hodinu, z něj dělá dalšího superpadoucha z řad lidí Nanoseca, proti kterému, ať se to Primovi líbí nebo ne, má navrch jenom Bumblebee s přidanými raketami od Sumdaca, které mu umožňují se s Nanosecem vyrovnat. Bezpečně je ale ovládat, to už je něco jiného...

Situace se vyhrocuje, když Nanosec začne hrozit s velice silnou výbušninou ze Sumdacovy laboratoře, kterou se Autobotům podaří zneškodnit až na poslední chvíli. Přenechat Nanoseca policii pak už není žádný problém, jelikož dosahování velké rychlosti si u něj vyžádalo obrovskou daň na jeho mládí.

Nadchází halloweenská noc a Sari se rozhodne Autoboty do tohoto svátku zasvětit. Všechny ale čeká podivné zjištění, Optimus totiž zdá se trpí lehčí arachnofobií. Jako na zavolanou tak koledníky chodící od domu k domu skutečně napadne obrovský pavouk, ve skutečnosti Decepticonka Blackarachnia. Nic ale není tak jak se zdá a po souboji s Optimem, který se jí snaží zabránit ve zneužití Sarinina klíče (Blackarachnia je totiž zčásti organická, a podle všeho to chce s pomocí Prajiskry zase navrátit do normálu), Blackarachnia odchází neznámo kam.

Opět máme příležitost nahlédnout do minulosti, tentokrát s Optimem. Při prohlídce jedné planety se svým poněkud nabubřelým přítelem Sentinel Primem a milostný trojúhelník doplňující Elitou 1, se střetnou s podivným druhem obrovských organických pavouků. Optimovi a Sentinelovi se ze smrtonosné pasti podaří jakž takž vyváznout, Elita však zůstává v útrobách pavoučích jeskyní.

Elita se ale nenechá zahubit jen tak snadno. Má zvláštní schopnost nakrátko vstřebat sílu a schopnosti jiných Autobotů (pro představu, něco jako Rouge z X-menů :). Přestože si není jista výsledku, vyzkouší to na pavoucích, následkem čehož zmutuje v něco mezi Transformerem a organickým tvorem.
Nadále tak už není Elita 1, stala se z ní Blackarachnia.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 09 - Along Came a Spider.avi

Posledni komentare
20.02.2011 09:04:54: http://morethanmeetstheeye.wgz.cz/serie-1http://morethanmeetstheeye.wgz.cz/serie-1/9-along-chttp://m...
09.07.2009 21:34:03: NEsmiley${1}
12.03.2009 21:56:36: 1) Vypni si prosímtě Caps Lock, je to dost neslušný a především nepříjemný to číst. 2) Tyhle stránk...
12.03.2009 19:29:56: TAM UŽ JE DRUHÁ VSPIMÍNKA.
Sari má narozeniny a tak se především její otec chce vytáhnout s pořádným dárkem. Megatron mu proto vsugeruje nápad postavit jí vlastního robota. Moc dobře totiž ví, jak ráda si Sari hraje se svým mocným klíčem a až tak nadejde čas, mohl by Megatron použít robota jako své nové tělo. Sari tak dostane hudebního Soundwavea (v G1 velice známý Decepticon transformující se v kazeťák – asi nejvěrnější Megatronův poddaný) a skutečně se na něm pomocí klíče snaží udělat nějaká vylepšení. To se moc nelíbí především Bulkheadovi a chytře Sari připomíná, co už kdy klíč způsobil (Dinoboti, Blackarachnia). Sari toho ale nedbá, myslí totiž, že Bulkhead na Soundwavea žárlí a situace nakonec dopadne tak, že Soundwave získá vlastní duši (jiskru), čímž odpadá Megatronův plán udělat z něj své tělo. Když už nic, alespoň ho poštve proti lidem a Autobotům. Ze Soundwavea se tak stává Decepticon.

Zvláštní schopností Soundwava je, že dokáže ovládat jiné stroje. Než se tak Autoboti dostanou až k němu, musí se v celém městě potýkat s neovladatelnými roboty. Když se jim přes ně nakonec podaří probít, v souboji tváří v tvář Soundwavea nadobro poráží Bulkhead. Nebo ne?

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 10 - Sound and Fury.avi
Posledni komentare
30.05.2009 19:08:17: JE TO PROFESOR PRINCEZ.
12.03.2009 18:39:31: JE ZAJÍMAVÉ ŽE TADY NEMÁ SOUNDWAVE MINI-CONA JINAK HO MÁ(TEDY V JINÝCH SERIJÁLECH TRANSFORMERS)....
24.02.2008 16:40:42: Pro ty co sledovali: můžete mi někdo prosím vás vysvětlit, co byla na začátku ta růžová věc na poník...
V naději, že Megatron stále žije, se na Zemi dostávají dva Decepticoni. Jejich přesvědčení se záhy ukazuje jako oprávněné, když se s nimi jejich velitel spojí. Nařídí jim pracovat v utajení, Lugnut, poněkud prostší, o to však oddanější Megatronovi, si proto jako alternativní mód vybere velký bojový letoun. Poté Blitzwing, trochu výstřední postava se třemi tvářemi a tedy i rozpolcenou osobností, si nejdřív nemůže vybrat mezi stíhačkou a tankem, nakonec si proto vybere oboje.

Dalším úkolem pro ně je vzít Sarin klíč a poté získat i Prajiskru, Autoboti se tedy rozhodnout opravit svou loď a odcestovat s ní daleko z dosahu Decepticonů. Proti tomu Sari nejdřív radikálně protestuje, jelikož nechce o své přátele přijít, nakonec jí však domluví Ratchet a tak se pomocí klíče loď dostane znovu do provozu a její obrané systémy si hravě poradí s útočícími Decepticony.
Autoboti tak už nemají důvod k odchodu.

Později Lugnut a Blitzwik konečně přicházejí k sobě, jsou však značně poškození a hlavně zahanbení, že zradili Megatronovu důvěru. Z ničeho nic se ale objevuje Starscream a za podání pomocné ruky od nich požaduje loajalitu k němu.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 11 - Lost and Found.avi
Posledni komentare
13.03.2009 17:08:54: TEN BLITZWING JE ALE LEGRAČNÍ JAK MĚNÍ TVÁŘEsmiley${1}.
V této epizodě nás čeká menší výlet za starými známými. Vše začíná, když Dinoboti zdánlivě bezdůvodně unesou Sari. Prime ani ostatní sále nevědí, že je Prowl a Bulkhead uklidili na opuštěný ostrov a především Prowl nemá v úmyslu to měnit. S Bulkheadem se tak vydávají na ostrov, jsou však sledováni policejním kapitánem Fanzonem, který z jejich zamlklosti zřejmě vycítil nějakou levotu. Zrovna dobrý špeh to ale není a tak se k Autobotům brzy připojí a oni mu všechno vysvětlí.

A pak nás čeká další překvapení. Všichni zúčastnění totiž zjistí, že Dinoboty ovládá Meltdown. Ten má ale daleko větší plány než jen šéfofat třem tupým strojům. Jak jsme si mohli všimnout dříve, Meltdown nenávidí roboty a proto vytvoří svou vlastní armádu hybridů - „lidských Transformerů“. Nakonec se ale vyplatí Prowlova víra v Dinoboty, kteří se vzepřou Meltdownovi a porazí i jeho zrůdy (v této scéně taky uvidíme robomód nejen Grimlocka, ale i ostatních dvou Dinobotů). V závěru se Autoboti, kapitán Fanzone a osvobozená Sari vrací domů a Dinoboti pokračují ve svém poklidném životě na ostrově.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 12 - Survival of the Fittest.avi
Zapálený mladý vědec Henry Masterson ukazuje svému zaměstnavateli a velkému vzoru, doktoru Issacovi, svůj vynález, takzvaného Headmastera, s jehož pomocí dokáže ovládat roboty. Issacovi však tento projekt přijde příliš militaristický a nebezpečný a po následné havárii Mastersona propustí.

Mezitím na druhé straně města Bulkhead znovu prochází svou krizí. Všichni ho mají za nemotorného hromotluka a skoro nikdo s ním nechce nic mít. Sari se ho snaží nalákat na umění, ale ani to nezabírá. Velký zvrat přichází s poněkud kuriózní situací, když je Bulkhead omráčen a probudí se jen jako hlava bez těla. To totiž ukradl Masterson, aby ho mohl pomocí svého vynálezu ovládat. A Autobotům dá pořádně zabrat, jestli si s ním mají poradit.

(Tato epizoda odkazuje na japonský seriál Headmasters z dějového univerza Generation 1 a přímo navazující na seriál Transformers z roku 1984.)

Youtube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 13 - Headmaster.avi
Prowl, Bumblebee a Sari se rozhodnou udělat si poklidný výlet do přírody. Obyčejné kempování v okolního deatroitských lesích uprostřed zimy se však pro ně stane noční můrou, neboť jsou zde napadeni cybertronským (a také organickým) tvorem, který vstřebává energii jiných robotů nebo je ovládá. Do jeho područí se tak dostanou Prowl i Bumblebee a vetřelec je promění v nelítostné zombies. Sari si s nimi však poradí a tak zachrání situaci.

Ke konci epizody se pak setkáváme ještě s doktorem Sumdacem, který kdesi v ledu najde obrovský zdroj energie. Je samozřejmě nadšen a nemůže se dočkat, až tuto dobrou zprávu oznámí Megatronovi. Ovšem ale neví, že jak Megatron tak jím nalezený artefakt jsou Decepticoni.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 14 - Nature Calls.avi
Posledni komentare
14.01.2009 15:02:14: MĚ NEDOŠLO JAK SE TO STVOŘENÍ DOSTALO NA ZEMI?
02.04.2008 21:04:56: Zase ale na to, že to má být skoro celé Megatronovo tělo, zdá se mi rozměrově nepřesné.
30.03.2008 23:12:08: Pravdu díš, tohle mi v tom znechucení nějak nedošlo. :)
28.03.2008 21:24:10: Co se týče toho konce, tak můj předpoklad je, že je to kus Megatronova těla. Jinak zítra začíná prvn...
Artefakt nalezený doktorem Sumdacem v předchozím dílu se zdá být ještě zásadnější, než to ze začátku vypadalo. Nejedná se totiž o žádného podřadného Decepticona, ale o zdevastované tělo samotného Megatrona! Sumdac Okamžitě začne s jeho opravami, ale Megatron dobře ví, že bez Sarinina klíče svou starou sílu nikdy nezíská.

V táboře Autobotů mezitím dochází k velkým rozepřím. Prime se od Bulkheada a Prowla teprve teď doslýchá, kde jsou Dinoboti, a vydává se tak za nimi kvůli spojenectví proti Decepticonům. Grimlock a jeho bratři mají ale dost starostí sami se sebou a šarvátky mimo jejich ostrov je vůbec nezajímají.

Optimus se také ze strachu před útokem Decepticonů konečně rozhodne odebrat Sari její klíč. Vůdce si myslí, že vše dělá pro širší dobro a jedná správně, brzy však zjistí pravý opak.

Zatímco Starscream se vydává do Sumdacovy laboratoře, kde s hrůzou zjišťuje, že Megatron je stále naživu, Decepticoni Blitzwing a Lugnut si jdou pro klíč. Takže jen co se dostal k Autobotům, už je v rukou nepřítele. Všichni Decepticoni se nakonec setkávají v laboratoři, a Megatron tak konečně může skončit se svou přetvářkou, a doktor Sumdac až příliš pozdě zjišťuje, co způsobil. Decepticoni přinášejí klíč a znovu zhotovují tělo svého pána.
Posledni komentare
12.03.2009 18:26:09: HELE NĚKDY MÁ megatron cybernetickou formu a někdy zemskou formu,ale to je dost divný co?.
Po Megatronově vzkříšení začíná lítý boj o držení Prajiskry. V porovnání s vůdcem vojenských robotů se však Autoboti opět nestávají ničím jiným, než jen partičkou dělníků. Vzdát se ale nehodlají.

Než si to ale Megatron vyřídí s Autoboty, musí vymýtit zradu z vlastních řad a tvrdě potrestá Starscreama za jeho sabotáž, která mu na 50 let přivodila tak žalostný stav (a Starscream pak skutečně vypadá, že je mrtev). Mimo Autobotů a Decepticonů se však na scéně objevuje i Blackarachnia, o které víme, že chce pomocí Prajiskry zvrátit svůj stav na hranici Transformera a organické bytosti, - její dějová linie však brzy vyzní do ztracena.

Finální bitva mezi Autoboty a Decepticony se uskuteční u Archy, lodi, kterou se Autoboti dostali na Zemi a na jejíž palubě se nachází Prajiskra. Společným úsilím Optima, Sari (která dokazuje, proč si Prajiskra vybrala ji, jako držitele klíče) a nakonec i doktora Sumdaca (který za Megatronovo řádění převzal plnou odpovědnost) se podaří Megatrona zastavit, než se s Prajiskrou úplně propojí. Ta je nakonec zničena a Megatron mizí. Poražen a poškozen tak opět nachází nedobrovolné spojenectví s doktorem Sumdacem.

 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.