Transformers - Víc, než se zdá

Série 2

Každou sobotu zhruba v 17:00 našeho času vysílá americká televizní stanice Cartoon Network druhou řadu seriálu Transformers Animated.
Dokud se budou epizody držet určitého kvalitativního standartu (a budu na to mít čas :), budu zde -opět- přednášet stručné obsahy jednotlivých dílů a zdroje pro jejich zhlédnutí.

Staří známi lidští padouši Deatroitu, Nanosec, Angry Archer a navíc i Professor Princess, kterou jsme mohli postřehnout na začátku jedné z předešlých epizod, se pod vedením záhadné Slo-Mo spojí ve zločineckou alianci Society of Ultimate Villainy. Slo-Mo totiž vlastní část Prajiskry, díky které může vyřazovat veškerou elektroniku – včetně samotných Autobotů. Do cesty jim však přichází nový Decepticon jménem Swindle, který fragment přetvoří v obrovskou EMP zbraň, se kterou se pak chlubí Megatronovi. Jelikož ostatní Autoboti jsou doslova mimo provoz, Bumblebee se musí spojit s padouchy, aby Swindla zastavili před zparalizováním celého města.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 24 - SUV-SocietyofUltimate Villainy.avi
Posledni komentare
12.03.2009 18:47:53: JE ZAJÍMAVÉ ŽE MÁ SWINDLE FIJALOVÉ OČI MĚL BYJE MÝT ČERVENÉ.smiley${1}
07.09.2008 16:09:24: Vdyt ma novou stranku
07.08.2008 13:52:25: No tak Thrawne, chceme další epizody ať máme co kritizovat a povyšovat.
15.07.2008 10:59:47: sakra kdy se to zase pohne????
Prowl a Bulkhead na ostrově pátrají po Dinobotech, z ničeho nic se z lesa vyřítí Grimlock a zuřivě na oba vetřelce zaútočí. Prowl však použije elektromagnetický generátor, který mu půjčil Ratchet, a situaci hravě vyřeší.

Zanedlouho se ale objeví větší problém: Z lodi Elitní gardy putující vesmírem uprchne Starscream a vrací se na Zemi. Tuto zprávu zachytí nejen Autoboti, ale i Megatron, který na Starscreama vyhlásí odměnu. Prowl pak Starscreama vysleduje a vyráží na Měsíc svést s ním finální bitvu. Ratchet už začíná cítit, že moc spojená s EMP generátorem stoupla Prowlovi do hlavy.

Na Měsíci se překvapivě objeví i lovec odměn Lockdown, který se i přes prvotní zdráhání s Prowlem spojí a společně tak Starscreama odchytnou. Podivné zjištění však prozradí, že není Starscream jako Starscream. Originál totiž zůstal na Měsíci a ostatní tak pronásledují dva jeho klony, navíc se zabudovanými výbušninami. Prowlovi při řešení dalších problémů opět roste sebevědomí díky silnému brnění od Lockdowna, nakonec však začne chápat, že všechna ta nová vylepšení ho mění v někoho, kým sám není, a nakonec se jich vzdává. A Starscream kuje pikle na další odvetu.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 23 - A Fistful of Energon.avi
Posledni komentare
30.05.2009 19:15:26: ODKUD MÁ LOCKDOWN TO BRNĚNÍ.
31.05.2008 21:04:50: Já vím, zítra to sem hodím, ale díky za postřeh. :)
31.05.2008 20:53:27: chybi tady dil o constructionech- Rise of the Constructicons.
Úlomky z Prajiskry dají život dalším Transformerům. Tentokrát se jedná o dva Constructicony (jak si začnou říkat), kteří vznikli z pojízdné míchačky a bagru. Jsou to typičtí pracanti s proříznou pusou a zálibou v okoukávání „sexy vozidel“. Stejně ale jako jejich předchůdce Wreck-Gar, Constructiconi moc neví, k jaké ze dvou znepřátelených frakcí se mají přidat, a nakonec bohužel zvítězí Decepticoni, neboť Megatronovy lihoviny (olej) jim chutnají víc (Megatron pak doufá, že mu Constructiconi zprovozní jeden z Vesmírných mostů).

S tím se ale nechce smířit Bulkhead, který se s Constructicony stihl velice dobře spřátelit. Ani jeden z botů si však neuvědomuje vážnost situace a myslí si, že s ním můžou být kamarádi, i když budou pracovat pro Megatrona. To ale Bulkhead nemá v plánu a oba vyhání pryč. Optimus ale věří, že Constructiconi mají stále šanci zvolit správnou cestu.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 22 - Rise of the Constructicons.avi
Posledni komentare
12.03.2009 18:56:23: CONSTICUTIONI NEJSOU VŠICHNI.
Zápletka s úlomky Prajiskry scénáristy snad nikdy neomrzí. Na jeden takový Bumblebee se Sari narazí tentokrát v prostředí ilegálních automobilových závodů, kde si z něj hlavní pořadatel udělal dálkové ovládání na jedno z vozidel.

Nakonec se ale ukáže, že tento přístroj je schopen ovládat Transformery, což vnucuje otázku, co je toto záhadné vozidlo vlastně zač? Otázka je ještě zapeklitější, když onen tajemný automobil zachrání Bumblebeeho před Blitzwingem.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 21 - Velocity.avi
Posledni komentare
26.05.2008 23:31:13: Jasný jako facka, ale co tam dělá? Přiletěl z Cybertronu a nebo je to další věc vytvořená fragmentem...
18.05.2008 00:08:17: o co, že ten tajemný automobil je Blurr smiley${1}
Že je úplně na maděru Prajiskře evidentně nevadí a tak vesele pokračuje v oživování všeho, co ji přijde pod ruku. Spojením velké hromady odpadků a právě jednoho zatoulaného fragmentu Prajiskry tak vzniká Wreck-Gar; žalostně tupý a podprůměrný Transformers, který toho ví jen tolik, co mu sami řeknete. Chvíli je z něj Autobot, pak zase Decepticon, dokonce se na chvíli spřáhne i s nechvalně známým Angry Archerem a nakonec málem srovná polovinu Deatroitu se zemí.

Přestože samotná epizoda není nijak zvlášť dějově náročná, dovolil bych si poukázat na některé chytré odkazy na Generation 1. Vedle Univerzálního pozdravu a hlášky „I dare to be stupid!“ odkazující na klasický rockový flák z Transformers The Movie, které Wreck-Gar použije, mluvím zejména o mladém páru deatroitských spoluobčanů, který se až náramě podobá Spikeu a Carly Witwickyovým.

YouTube: Začněte zde
Download:  Transformers Animated - 20 - Garbage In, Garbage Out.avi
Posledni komentare
27.01.2009 15:52:17: VYHRABE SE JEDNOU Z PÍSKU?
Jednotky Autobotů ze všech možných koutů galaxie hlásí decepticonské nájezdy. Jak Elitní garda, tak Optimova skupina jim tedy musí vyrazit na pomoc, a Primeovu argumentu, že víc je třeba se zabývat problémem s Decepticony na Zemi, zrovna nenahrává fakt, že od příjezdu Ultra Magnuse a ostatních se zatím žádný Decepticon neobjevil.

Do dění navíc přicházejí doslova další střípky zdánlivě zničené Prajiskry. S jedním takovým se spojí Starscream a tím se stane nesmrtelným – jak se ukáže, ani to však k poražení Megatrona nestačí. Další kousek se pak objeví v jednom z deatroitských vlaků, který se vzápětí vymkne kontrole. Prime tak na svého velitele nejen zapůsobí silnými vůdčími schopnosti při zastavení vlaku, ale navíc i potvrdí svá tvrzení o Decepticonech, když se na scéně objeví po „další dávce“ lačnící Starscream.

Ten je tak uvězněn a společně s Elitní gardou odlétá ze Země. Prime a ostatní však mohou zůstat, což těší především Sari. Špatná zpráva ale je, že Megatron do okolních soustav vyslal všem Decepticonům rozkaz k mobilizaci.
Zdá se, že válka opět začíná.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 19 - Mission Accomplished.avi
Posledni komentare
07.06.2012 19:51:06: Skateboarded once fell off didn't like it, that's why I've never attempted surfing kurs windsurfingu
14.05.2012 01:20:41: Hiring institutions work just by being sure that qualified applicants can be synchronised aided by t...
Nejenže Sari ztratila svého otce, díky podivným mezerám v jejím životopise – nelze dokázat, že Sari vůbec existuje, natož že je Sumdacova dcera -, navíc ztrácí pozici v rodinné firmě a tu tak ovládá Porter C. Powell (v minulosti například dotoval projekty Meltdowna). Ten zaměstnává Henryho Mastersona, kvůli jehož projektu Headmaster přišel Bulkhead jednou doslova o hlavu. Teď se dalším Mastersonovým pokusným králíkem stává Sentinel Prime, a ten tak musí Headmastera porazit dřív, než se o jeho ponižujícím selhání dozví Ultra Magnus. V této inkognito akci mu tak nemůže pomoct nikdo jiný, než dávný sok Optimus Prime. Ale že by je tahle zkušenost přecejen mohla sblížit?

YouTube: Začněte zde
Download:
Transformers Animated - 18 - Return of the Headmaster.avi
Posledni komentare
27.01.2010 20:19:52: dělá ze sebe ně co ekstr mmmmmmmmmsmiley${1}
12.03.2009 18:53:03: SENTINEL PRIME JE DRUHÁ OBĚT HEADMASTERA.
25.04.2008 11:18:57: Sentinel je na nic, ale jestli se daj s Optimem trochu dohromady tak by to snad nemuselo být tak špa...
24.04.2008 22:37:22: A nezapomeň, že vypadá jako Klíšťák. :)
Porazit samotného Megatrona a jeho družinu rozhodně není nic snadného, obyvatelé zdevastovaného Deatroitu ale Autoboty přesto slávou zrovna neověnšují. Optimus a ostatní však teď mají větší problém, než opravovat pochroumané budovy a vztahy s pozemšťany. Na Zemi se totiž dostává vesmírná loď samotné Elitní gardy Cybertronu, sestavující se z Jazze, později velice zvědavého, co se organického života na planetě týče, Sentinela Prima, věčného Optimova rivala, a jejich velitele Ultra Magnuse.

Tato skupina na Zemi odcestovala nejdříve proto, aby zajistila nově objevenou Prajiskru, jelikož ta ale byla zničena, Optimus a jeho posádka jsou z tohoto činu obratem obviněni. Prime vykládá svůj příběh, ale jen těžko se dá uvěřit tomu, že „nějaká banda retardovaných horníků (slova Sentinela Prima)“ by dokázala porazit velkého Megatrona.

Část jejich příběhu se však přecejen prokáže. Prajiskra totiž nebyla zcela zničena, ale spíš roztroušena do okolního prostředí. Jeden kousek tak ovládla montážní linku bojových policejních strojů, která se tím vymkne kontrole, a proti které tak musí obě skupiny Autobotů spojit své síly.

Kdo také nebyl rozhodně zničen je Megatron, který teď s Blitzwingem a Lugnutem obnovuje své síly. Po znemožnění příležitosti získat Prajiskru se teď ale soustředí na něco jiného; pomocí nejbližšího vesmírného mostu chce znovu dobýt samotný Cybertron. A, byť nedobrovolně, profesor Isac Sumdac mu v tom pomůže.

YouTube: Začněte zde
Download: Transformers Animated - 17 - The Elite Guard.avi
Posledni komentare
21.02.2010 14:20:16: thravne můžeš poknot s postavami?mě to přijde že to trvá něják dlouho?hodně štěstí
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.