Transformers - Víc, než se zdá

Pojmy

Zde se pokusím objasnit význam některých slovíček. Mělo by to hlavně ulehčit přehlednost v článcích, abych v každém z nich nemusel vypisovat význam daného pojmu.

Decepticoni jsou jednoduše přesný opak Autobotů. Zlí, krutí, chamtiví, nenávistní, toužící ovládnout Cybertron, Zemi a jakýkoliv svět, který se jim dostane pod ruku. Vyvinuli se z vojenských strojů a uvalili tak Cybertron do několika tisíciletí Velké války s Autoboty.

Během ukončení Velké války se Predaconi stali novým druhem Decepticonů (v podstatě jsou to jejich potomci). Stejně jako jejich předkové, i oni museli žít pod dohledem Autobotů a Maximalů, jak kázal Pax Cybertronia.

Nejsmysluplněji by se tento pojem dal přeložit asi jako „Cybertronská listina“. O její vznik se zásadně zasloužil Optimus Prime a především se jedná o synonymum pro konec Velké války.

Great War je sice pojem vyskytující se pouze v dějových liniích série Beast Era, ale prakticky se dá použít v každém universu – dokonce včetně toho, které s sebou přinesl film Transformers (07).

Autoboti, tak si říká určitá skupina Transformerů vyznávající spravedlnost a svobodu (jednoduše jsou to Ti hodní) . V uskutečnění jejich ideálů jim však stojí zlí Decepticoni, což staví obě frakce do nekonečných konfliktů.

Od Primy přes Optima Primea až k Hot Roadovi. Tento magický talisman se odedávna předával z jednoho vůdce Autobotů na druhého. Přes svůj symbolický význam v sobě však uchovává i obrovské množství energie, neboť je v ní část Primuse.

Prajiskra, jinak také Krychle se anglicky řekne Allspark s tím, že slovo spark skutečně znamená jiskra, ale ve světě Transformers je to výraz pro jakousi duši nebo duchovní energii, pomocí které vdechl Primus život každému Transformerovi.

Transformeři: to je přece oč tu běží. A kdo vlastně tedy jsou? Transformeři jsou živé cítící a myslící bytosti, stejně jako my, ovšem s tím rozdílem, že jejich fyziologický základ není organický, nýbrž robotický.

 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.