Transformers - Víc, než se zdá

Pojmy

Autoboti

Autoboti, tak si říká určitá skupina Transformerů vyznávající spravedlnost a svobodu (jednoduše jsou to Ti hodní) . V uskutečnění jejich ideálů jim však stojí zlí Decepticoni, což staví obě frakce do nekonečných konfliktů.

Na počátku znamenalo slovo Transformer a Autobot prakticky to stejné, byla to stvoření Primuse. Po dlouhých věcích míru se tato podobnost však ztrácí, protože dochází k převratu ze strany armádních robotů, kteří si začnou říkat Decepticoni. Autoboti jsou však většinou jen spotřební roboti a tak se jim podaří přežít jen díky své schopnosti transformace, která jim umožní se změnit v obyčejný přístroj a ukrýt se tak před nepřítelem.

Z řad Autobotů povstává linie vůdců, kteří si už od dob Prima (první Transformer vůbec) předávají symbol svobody a zdroj neuvěřitelné síly - Matrici. Určitě nejznámější vůdce Autobotů je Optimus Prime, který vedl své druhy od smrti svého přítele Sentinela Primea, který mu předal Matrici, až po přesunutí Velké války na Zemi. Po jeho smrti Matrici přebírá Hot Road -> Rodimus Prime, který pomocí její síly zničí Unicrona (informace o zrodu Autobotů popisuje Generation 1).

Dlouhá staletí po skončení Velké války se můžeme setkat s Maximaly, což jsou potomci Autobotů. Jejich příběhy popisuje linie Beast Era.

Nejznámější Autoboti: Optimus Prime, Bumblebee, Ironhide, Jazz, Ratchet, Wheeljack, Prowl, Ultra Magnus, Hot Road, …

Pojem Autoboti se vyskytuje ve všech dějových univerzech
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.