Transformers - Víc, než se zdá

Komiksy

Transformers: Movie Prequel (Tf 07)

Jak probíhala Velká válka podle Michaela Baye a co v jeho podání vedlo Transformery na naši planetu? O tom vypravuje tato limitovaná komiksová série – dějově předcházející filmu.
Optimus Prime a Lord Megatron společně vládnou planetě Cybertron a ochraňují Prajisku. Megatron ji však chce získat jen pro sebe a pomocí její ohromné síly si podmanit vesmír. Na jeho cestě k převratu ho následuje skupina vzbouřenců, kteří si začnou říkat Decepticoni – jedním z nejmocnějších z nich je Megatronův pobočník Starscream, který je však pro svého lorda schopným služebníkem pouze do té doby, než se mu eventuálně naskytne příležitost svrhnout ho z pozice.

Decepticoni tak uvrhnou Cybertron do civilní války. Transformeři, kteří se odmítnou podrobit Megatronovi, se sjednotí a pod vedením Optima si začnou říkat Autoboti. Během zásadní bitvy o Tyger Pax vede Autobot Bumblebee záložní útok, který má Primeovi umožnit vystřelit Prajiskru hluboko do vesmíru, čímž sice riskuje zánik vlastní civilizace, ale je to jediný způsob, jak Megatronovi zabránit v ovládnutí veškeré její síly.
 
Mise sice dopadla úspěšně, ale Bumblebee je zajat Decepticony a dlouze mučen Swindlem - tento Transformer se ve filmu sice neobjevuje, ale jeho hračka s designem použitým v komiksu byla vydána pod záštitou edice figurek z filmu -. Do mučícího procesu se pak přidá i Megatron a vyřadí Bumblebeeho hlasový procesor, což způsobí, že ho uslyšíme promluvit až v závěru Bayova filmu. Poté se Megatron psychicky napojí na Prajiskru, zaměří její polohu a vydá se jí napříč vesmírem hledat. Když se Bumblebee dostane z Deceptikonských spárů, dobrovolně se vydává na stejnou výpravu, ve snaze najít Prajiskru dříve než Megatron.

Megatron zjistí, že Prajiskra dopadla na Zemi, když se ale vydá za ní, při vstupu do naší atmosféry ho zmátne gravitace a ztroskotá někde uprostřed Antarktidy. Tamější nízká teplota mu přivodí kryogenický spánek. Megatron zůstane dlouhá staletí uvězněný v ledu, než ho v roce 1897 objeví kapitán Archibald Witwicky. Omylem spustí Megatronův navigační systém a ten vtiskne souřadnice Krychle do Witwickyho brýlí. Ty pak hrají důležitou roli ve filmu samotném, protože to je pro obě strany Transformerů jediný zdroj informací o poloze Prajiskry.

Díky vyprávění o „obrovském sněžném monstru“ je kapitán Witwicky přijat do psychiatrické léčebny. Přesto ale jeho historka zaujme americkou vládu, která si ji nakonec ověří nalezením Megatrona. Ten je stále ve zmraženém stavu převezen do útrob Hooverovy přehrady, kde je pro jeho zkoumání zřízena speciální centrála Sektor 7. Nedlouho poté je nalezena i Prajiskra a tak hezky putuje za ním.

V roce 2003 si Bumblebee dělá zastávku na Marsu. Pak už je to na Zemi jen kousek. Využije schopnost transformace a vezme na sebe alternativní podobu otlučeného Chevrolet Camaro z roku 1977 a postupně sbírá informace o sektoru 7 a kapitánu Witwickym, které ho nakonec dovedou k jeho potomkovi, Samuelovi Witwickym. Decepticoni Starscream, Blackout a Barricade jsou mu však v patách. Bumblebeeho stopy je dovedou až na Mars, kde zničí průzkumnou pozemskou sondu.
Decepticoni přicházejí.

Transformers: Movie Prequel navazuje na komiksovou verzi filmu. Oba svazky vydala v roce 2007 společnost IDW Publishing.


Komiks Transformers Movie Prequel spadá do dějového univerza Transformers Live Action Movie
 
Copyright © 2007-2008.
Bez souhlasu provozovatele stránek je zakázáno kopírování veškerého zde publikovaného materiálu.
Pro další info se obraťte na mtmte@email.cz.